Časté dotazy rodičů

Proč se mám zaregistrovat? Spousty výhod!

Jak se zaregistrovat:

 • Registrace je velice jednoduchá, stačí vyplnit formulář Registrace v poslední fázi dokončení obejdnávky, nebo
 • najet myší v hlavičce eshopu na Přihlášení - vpravo nahoře, kliknout a otevře se vám okno, kde najedete na Registrace, kliknete a jednoduše vyplníte registrační formulář.
 • Na váš email vám po zaregistrování dorazí heslo, které si poté můžete změnit dle libosti v Klientském centru.

 

Proč se zaregistrovat:

 • získáte body za váš nákup (10,-Kč = 1 bod), možnost využít po 25 dnech od poslední objednávky ve Věrnostním programu,
 • máte informace o aktuálním stavu Vašich objednávek a přehledu již uskutečněných objednávkách,
 • získáte úsporu času při dalších nákupech – po přihlášení Vás už bude náš e-shop „znát“ a nebudete muset vyplňovat všechny údaje znovu,
 • můžete využít 10% z ceny posledního nákupu pro další nákup, a to do 25 dní od uskutečněného posledního nákupu (novinka) - v případě, že nevyužijete tuto službu, převede se vám poslední nákup na body pro využití získání výrobků zdarma z Věrnostního programu
 • budete dostávat slevové kupóny k dalším nákupům

 

Jestliže jste se zaregistrovali, do Klientského centra se dostanete velice jednoduše:

 • vpravo nahoře v našem eshopu kliknete na Přihlášení,
 • vyplníte váš email a heslo,
 • jste v Klientském centru.

Co je to Věrnostní program? Kvalitní dárky za věrnost zdarma.

Věrnostní program je zřízen pro naše stálé klienty, kteří u nás nakupují opakovaně. Čím více nakupují, tím získávají více bodů pro výběr produktů z Věrnostního programu.

Jak to funguje:

 • v první řadě je potřeba se zaregistrovat, a to vpravo nahoře na stránce, stačí kliknout myší na "Přihlášení" a otevře se vám okno pro Přihlášení či Registraci. Vy kliknete myší na Registraci a můžete se zaregistrovat,
 • za každý provedený nákup obdržíte body (10,-Kč = 1 bod), vše si můžete kontrolovat v Klientském centru po přihlášení, 
 • po 25 dnech po uskutečněném nákupu se vám body přesunou z čekajících bodů na body s možností využití pro výběr dárků z Věrnostního programu,
 • body k využití se vám vždy objeví v košíku a vy si provedete výběr dárků z Věrnostního programu (musíte být přihlášení)
 • v případě, že si žádný dárek nevyberete, body vám zůstávají a narůstají s každým nákupem.

 Jaké dárky můžete najít ve Věrnostním programu:

 • kosmetiku
 • hračky
 • drogistické zboží
 • zážitky
 • puzzle
 • a jiné praktické produkty

Přehled aktuálních výrobků, tedy dárků zdarma, naleznete ve Věrnostním programu, Mrkněte!

Přejeme příjemný nákup. ŽIVOT JE RADOST.

Kdy mi přijde objednané zboží?

U každého produktu je uvedeno datum garance doručení. Toto datum naleznete i na „potvrzení objednávky".
U jednotlivých kategorií je tato garance odlišná. Děláme vše, aby byla dodržena. Pokud se stane, že lhůtu nedodržíme (stává se to ojediněle u zboží kojeneckého, které je převáženo z externího skladu přepravcem), vždy Vás informujeme. Jakmile zboží odesíláme, dostanete od nás informaci o odeslání a následně od přepravce formou sms.

Pokud si vyzvednu zboží na výdejním místě, nemám možnost vrácení do 14 dnů?

Objednané zboží přes e-shop s vyzvednutím na výdejním místě, můžete vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.

Jak funguje on-line platba objednávky?

Jde o platby předem. Zvolíte při dokončení objednávky okamžitou platbu kartou nebo přes platební bránu banky. Tuto platbu máme téměř obratem a ušetříte tak oproti klasické platbě předem na účet čas. Objednávku díky on-line platbě můžeme obratem expedovat.

Pokud si chci koupit zboží na prodejně, musím nejdříve udělat objednávku?

Na výdejním místě je možné vybrat pouze zboží z kategorie dětské oblečení. Je vždy lepší udělat objednávku předem na e-shopu, neboť zboží na výdejním místě není vystaveno. Vybrat zboží si můžete z našich internetových stránek, které Vám budou na výdejním místě k dispozici.  Následně si zboží můžete prohlédnout a zakoupit.

Objednané zboží je možné na prodejně vyzkoušet. Odebrat ho nemusíte nebo si koupíte jen část objednávky.
Zboží z ostatních kategorií je pouze na skladě a na výdejní místo ho dopravíme na základě objednávky. O objednávce připravené k vyzvednutí vždy informujeme e-mailem.

 

Co mám dělat, když mi zboží přišlo poškozené, neúplné, s vadou?

O problému nás informujte telefonicky či e-mailem.
Pro vadné zboží k Vám zašleme přepravce, aby jej vyzvedl. Pokud jej budete chtít vrátit sami, samozřejmě můžete. O vyřízení reklamace Vás budeme informovat v nejbližším termínu.

Co mám dělat, když je zboží bez vad, ale nevyhovuje mé představě?

Zboží nám do 14 dnů odešlete zpět na naši fakturační adresu. Nezapomeňte uvést číslo objednávky a připište prosím číslo účtu pro vrácení peněz.
Jakmile Vám vracíme peníze na účet, obdržíte od nás informaci e-mailem.

Jak postupovat při zakoupení poukazu pro Vyhlídkový let?

Všeobecné informace

Vyhlídkové lety nabízíme americkým letadlem Cessna 172 pro 3 osoby, letadlem Cessna 152 pro jednu osobu a českým letadlem Zlín 42, také pro jednu osobu.

Letadlem Cessna 172 poletíte cca 180 km/hod., letadly Cessna 152 a Zlín 42 rychlostí cca 160 km / hod.

 

Informace pro Vás

Dárkový poukaz na vyhlídkový let obdržíte Vámi zvoleným přepravcem na Vámi zvolenou adresu.  Zde naleznete kontakt, kam zavoláte pro objednání konkrétního termínu daného letu. Je potřeba objednávat na uvedeném telefonním čísle dárkového poukazu konkrétní vyhlídkové lety letadlem včas, doporučujeme cca týden předem. Samozřejmě, když zavoláte v den, kdy chcete letět a letadlo a pilot budou k dispozici, může se let uskutečnit i v samotný den, kdy zavoláte.

Vyhlídkové lety Hradec Králové se létají po celý týden, tedy od pondělí do neděle, a to od východu do západu slunce.

Na letiště před samotným letem je nejlépe dorazit 5 minut před plánovaným letem, mít s sebou dárkový poukaz na vyhlídkový let a po příchodu do prostoru Hangáru si s pilotem domluvíte trasu a letíte. Na palubu si můžete vzít telefony, kamery, tedy veškeré možné mobilní zařízení.

Po přistání si můžete ještě pohovořit s pilotem o daném letu a tím bude Váš zážitek ukončen.

 

Přejeme Vám krásný let!!!

 

Jak postupovat při zakoupení dárkového poukazu Pilotem na zkoušku?

Všeobecně

Pilotem na zkoušku je pro zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet pilotovat opravdové skutečné letadlo. Zájemci si můžou vybrat ze dvou letadel, nabízíme americké letadlo Cessna 152 a české letadlo Zlín 42. Obě letadla letí cestovní rychlostí cca 160 km/hod. Kdo si chce ale trochu připlatit, tak nabízíme i větší 4-místné americké letadlo Cessna 172, samozřejmě vždy záleží jen na Vás.

 

Když obdržím dárkový poukaz Pilotem na zkoušku, co mám dělat?

Dárkový poukaz Pilotem na zkoušku získáte vybráním v našem eshopu UBerušky.com, který Vám dorazí na Vámi zvolenou adresu. Zda obdržený Poukaz někomu věnujete či si jej necháte, záleží jen na Vás. Na obdrženém Poukazu budete mít uvedeno telefonní číslo, na které si zavoláte pro objednáni konkrétního data a času pro provedení letu.

Pilotem na zkoušku se provozují každý den od pondělí do neděle od východu do západu slunce.

Na letiště je nejlépe před samotným zážitkem dorazit cca 5 minut předem, mít s sebou Dárkový poukaz a v naplánovaný čas se Vás ujme letový instruktor a provede instruktáž před samotným letem. Na palubu si zákazník může vzít jakákoliv mobilní zařízení, foťák a podobně. Samotný let trvá 20 minut. Zájemce nemusí mít z letu vůbec žádné obavy - letový instruktor má k dispozici řízení i na své straně sedadla.

Po přistání se provede rozbor letu a tím bude zážitek ukončen.

 

Přejeme Vám krásný zážitek ve formě Pilotem na zkoušku!!!

Jaké materiály se používají při výrobě dámského a pánského spodního prádla značky GINA?

Obecně o značce GINA

Hlavní materiály, které se používají při výrobě námi nabízeného dámského spodního prádla, ale i pánského spodního prádla naleznete níže.  Není zde vyjmenován úplně všechen materiál, ale z těch nejvíce používaných je to samozřejmě bavlna, bambus a viskóza. Všechny námi nabízené kolekce spodního prádla jsou v moderních designech, a to značky GINA, a to v kategoriích dámské prádlo a pánské prádlo.  Určitě si vyberete, protože nabídka je velice pestrá, a to jak pro dámy, tak i pro pány. Máme i několik výrobků spodního prádla značky GINA pro děti, a to v kategoriích Chlapecké spodní prádlo GINA a Dívčí spodní prádlo GINA. Proto neváhejte a zkuste si vybrat z nabízeného zboží.

 

BAVLNA

Původ:

Bavlna je přírodní vlákno rostlinného původu, které je našimi zákazníky nejvíce žádáno.

Vlastnosti:

Bavlněné úplety jsou velmi měkké a jemné, přitom však se vyznačují vysokou pevností a dobrou odolností při údržbě. Materiály jsou poddajné, tvárné a pružné, mají příjemný měkký omak a vynikající užitné vlastnosti, pro něž si je naši uživatelé cení. Tyto materiály se vyznačují výbornou savostí a jsou vhodné i pro osoby s citlivějšími typy pleti, protože nedráždí pokožku. Bavlněné vlákna mají výbornou stálost v praní, jsou odolné vůči UV záření a proto jsou velmi trvanlivým materiálem.

Údržba:Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C.

Žehlit je vhodné za nízké teploty nebo nežehlit vůbec (dle symbolů údržby na výrobku).

Nedoporučuje se prádlo bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Použití, kolekce:

100% bavlna

V pánském i dámském prádle si můžete vybrat ze široké nabídky klasického čistě bavlněného prádla, které svým uživatelům nabízí pohodlí osvědčených střihů. V dámském prádle se jedná zpravidla o hladké jednobarevné kalhotky, které jsou případně doplněné decentním žakárovým vzorkem. V pánském prádle jsou to trenky, klasického nebo volnějšího střihu, a slipy. Pánové mohou vybírat z mnoha vzorů v klasických nebo módních barevných variacích a tiscích.

Bavlna/Elastan (Lycra) – pánské prádlo, Disko

Spojením  bavlny  s  pružnými  elastanovým  vlákny  vzniká   materiál  s  vynikající   pružností.  Úplet   velmi   dobře   drží  tvar, je přizpůsobivý, nemačkavý a odolný vůči námaze. Tato kombinace vytváří materiál, jehož luxus si může dovolit každý. Můžete si   vybrat   z   mnoha  módních  kolekcí dámského i pánského  prádla, které  jsou  pravidelně  doplňovány.  V  pánském  prádle si vyberete ze široké nabídky osvědčených střihů boxerek a slipů jak v decentních jednobarevných variantách, tak s módními barevnými potisky. Novinkou z roku 2008 je prádlo s našitou pasovou gumou, která je zhotovena z velmi jemné a měkké příze pro ještě větší komfort při nošení. Toto řešení dodává pánskému prádlu nový luxusní vzhled a překvapí velmi příjemným pocitem při nošení. V dámském prádle je třeba zmínit  našimi  zákaznicemi  velmi  oblíbenou  kolekci  Disko,  jenž  je  stálou  nabídkou v   našem   sortimentu,   která   se   snaží   oslovit  široký  okruh  našich  zákaznic  a  to  nejen  volbou  několika  motivů  tisku, ale i osvědčenými a pohodlnými střihy. Prádlo z této kolekce je velice příjemné na nošení, a to hlavně z důvodu střihového řešení. K začištění okrajů v nohavičkách a v pase jsou použity pouze lemovky, které jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako kalhotky a tak přispívají k velmi příjemnému pocitu při nošení. Velmi oblíbené se pro  své  střihové  řešení  staly  právě  kalhotky se širokým lemem. V této kolekci jsou zpravidla voleny dva až tři různé motivy tisku, jejichž cílem je oslovit různé skupiny zákaznic.

Bavlna

 

 

 

 

 

Bambus

Původ:

Bambusové vlákno je vyrobeno na bázi regenerované celulózy. Základem pro výrobu tohoto vlákna je surový bambus, který se následně zpracovává chemickou cestou podobně jako viskóza. Bambusové vlákno je považováno za materiál 21. století. Díky svému rychlému růstu (uvádí se, že některý druhy jsou schopny během 24 hodin vyrůst až o 1 m) je bambus rychle obnovitelným přírodním zdrojem. Již samotná rostlina obsahuje jedinečnou složku (Bamboo Khun), která umožňuje její ekologické pěstování bez použití pesticidů a hnojiv a zajišťuje její odolnost vůči bakteriím.

Vlastnosti:

Materiály s bambusovým vláknem mají mnoho zajímavých a pro své uživatele příjemných vlastností. Již při prvním kontaktu budete příjemně překvapeni velmi jemným a příjemným omakem, který lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru. Ti z vás, kdo si oblíbí prádlo s obsahem bambusového vlákna, ocení hlavně jeho antibakteriální a antistatické vlastnosti. Složka Bamboo Khun, která umožňuje ekologické pěstování bambusu, zůstává zachována i v bambusovém vlákně a zabraňuje množení bakterií a omezuje vznik nepříjemných pachů. Uvádí se, že tato složka dokáže eliminovat až 70% nežádoucích bakterií. To dodává prádlu výjimečný komfort a zároveň předurčuje tento materiál i pro osoby s citlivější pokožkou. Patříte-li ke sportovně aktivnějším lidem, tak naopak oceníte příjemné termoregulační a absorpční vlastnosti materiálu s bambusovým vláknem. Povrchová struktura samotného vlákna je členěna množstvím mikrospor a umožňuje tak až 3× lepší odvod vlhkosti od pokožky než bavlna. Oceníte však i to, že tento materiál pokožku nevysušuje, ale udržuje pod oděvem přirozené mikroklima. V teplých obdobích jsou textilie o 2-3 stupně chladnější než bavlna a na těle vás příjemně chladí. Naopak v chladnějších obdobích vás bude zahřívat. Tyto vlastnosti jsou porovnatelné se synteticky vyráběnými vlány, z nichž jsou vyráběny materiály pro sportovní funkční prádlo. Materiál velmi dobře odolává namáhání a svoje pozitivní vlastnosti si udržuje i po vícenásobném praní, což přispívá k jeho dlouhodobé životnosti.

Údržba:

su3.gif

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C.
Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

Použití, kolekce:

Bavlna/Bambus/Elastan - Bamboo
Bambusové vlákno v kombinaci s bavlnou a elastanem dodává výslednému materiálu velmi příjemné vlastnosti. Použitý materiál vás již při prvním dotyku překvapí jak svou jemností, kterou lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru, tak svou neobvyklou pružností, která umožní prádlu velmi dobře se přizpůsobit vašemu tělu. Materiály s obsahem bambusového vlákna oceníte hlavně pro jejich antibakteriální vlastnosti, které zabraňují množení bakterií a vzniku nepříjemných pachů. Tato vlastnost dodává prádlu výjimečný komfort a předurčuje ho jako velmi dobrou volbu jak pro osoby s citlivější pokožkou, tak pro sportovně aktivní osoby. Určitě také oceníte velmi dobrou schopnost materiálu absorbovat vlhkost a dobře vyrovnávat teplotní rozdíly, čímž tento materiál přispívá k příjemným pocitům při nošení. Kolekce Bamboo v sobě kombinuje právě výše zmíněné příjemné vlastnosti materiálu s vlastnostmi bezešvého prádla. Dámská kolekce je charakteristická svou pastelovou barevností, která je doplněna decentními vypletenými vzory a tisky s motivem bambusu. Jednotlivé vzory se dají vzájemně kombinovat a vytvářet zajímavé každodenní komplety. Aby i muži mohli ocenit a vyzkoušet příjemné vlastnosti tohoto materiálu, rozhodli jsme se tuto kolekci doplnit o nové vzory určené jen pro jejich pohodlí.Bambus

 

 

 

 

 

PIMA BAVLNA

Původ:

 Pima bavlna je přírodní vlákno rostlinného původu. Jedná se o vysoce kvalitní druh americké bavlny, která se vyznačuje svými extra dlouhými a jemnými vlákny. Pima bavlna se pěstuje hlavně na jihozápadě USA a své jméno získala podle indiánského kmene Pimů. Je to jediný druh bavlny, který má svou vlastní ochrannou známku – Supima. Tato známka je přidělována pouze výrobkům, které jsou vyrobené ze 100% americké pima bavlny. Produkce pima bavlny představuje pouhá 3% z celkové roční produkce bavlny v USA.

 

Vlastnosti:

Materiály s pima bavlnou jsou ceněné pro svůj luxusnější vzhled a vyšší trvanlivost. Pima bavlna se vyznačuje extra dlouhými vlákny, která umožňují lepší zapředení vláken, a výsledný materiál tak získává mnohem hladší a lesklejší povrch. Díky vysoké jemnosti vláken pima bavlny jsou výsledné materiály hustší, ale zároveň na omak příjemné, jemné a měkké. Rozdíl oproti klasickým bavlněným materiálů poznáte už na první pohled, protože materiály mají hladší povrch a živější barvy. Významný rozdíl je však při samotném nošení, protože prádlo je hladké a velmi dobře se přizpůsobí vašemu tělu, ale materiál je přesto nezvykle tenký a pevný. Materiály s pima bavlnou velmi dobře absorbují vlhkost, ale jelikož je materiál hustší, je prádlo při nošení mnohem příjemnější a svými vlastnosti přispívá celkové pohodě uživatele.

 

Údržba:

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C.

Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

 

Použití, kolekce:

Bavlna (pima)/Lycra – Romantic, Romantic II.

Pima bavlna v kombinaci se značkovým elastanovým vláknem Lycrou vytvořila pružný a velmi  příjemný  úplet.  Prádlo  vyrobené z tohoto materiálu už na první pohled působí příjemným luxusním dojmem a oslovuje především zákaznice a zákazníky, kteří upřednostňují decentní jednoduchost a jemné detaily. Kolekce Romantic v sobě kombinuje jak příjemné vlastnosti přírodních materiálů, tak i zajímavé novinky a jemné detaily. Hladký úplet použitý v kolekci má jemný plastický proužek, který je v jedné verzi doplněn krajkovými vsadkami a lemy. Jako již tradičně je zvláštní pozornost věnována vypracování košilek, jejichž střih respektuje linie postavy a v předním díle je členěn pod prsy. Ramínka mají nastavitelnou délku. Několik typů kalhotek pamatuje na široké spektrum zákaznic a vedle klasických střihů zde naleznete i módní vzory dívčích bokovek. Samozřejmě bylo pamatováno i na muže, kteří si mohou výhody tohoto materiálu vyzkoušet v elegantních boxerkách, jež dámskou kolekci doplňují.

Pima bavlna

 

 

 

 

 

 

VISKÓZA

Původ:

Viskóza je vlákno, které je vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou pro výrobu bývá nejčastěji dřevo nebo bavlna, popř. jiná surovina s větším obsahem celulózy. Materiály na bázi regenerované celulózy sice nejsou čistě přírodní, ale lze je považovat za jakousi alternativu k přírodním materiálům. Cílem jejich výroby je právě to, aby se svými vlastnostmi přiblížily přírodním materiálům, ale zároveň přinesly do materiálů nové a příjemné vlastnosti.

 

Vlastnosti:

Materiály s klasickými viskózovými vlákny ocení jejich uživatelé pro jejich velmi dobré absorpční vlastnosti, které jsou dokonce lepší než u materiálů bavlněných. Materiály s viskózou jsou příjemné na pokožce, vzhledem se velmi blíží materiálům bavlněným a zároveň působí na omak velmi měkce.
Materiály s viskózovými vlákny zajišťují optimální výměnu tepla, čímž přispívají k příjemnému pocitu při nošení. Na rozdíl od čisté bavlny je viskózový materiál splývavější a lesklejší.

 

Údržba:

 
su3.gif

Pro optimální údržbu se doporučuje prádlo z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. 

Nedoporučuje se prádlo žehlit, bělit, sušit v bubnové sušičce nebo chemicky čistit.

 

Použití, kolekce:

Pro své vlastnosti je viskóza ideálním vláknem, které je vhodné kombinovat jak s vlákny syntetickými – polyamid, polyester, tak i s vlákny přírodními – bavlna. Viskóza poskytuje těmto materiálům měkčí a přirozenější omak. V našem prádle se viskózová vlákna velmi často vyskytují ve směsi s bavlnou a elastanem, přičemž uživatelé u tohoto prádla ocení právě to, že použitý materiál je svými vlastnostmi velmi podobný materiálům přírodním.

 

Viskóza

Jak správně vybrat dětskou obuv

Pro zdravý růst nohy dítěte je velice důležité znát, jak vybrat velikost dětských bot.

Dětské nožižky jsou docela necitlivé, protože dítě má ještě menší práh bolesti. Z tohoto důvodu musíme při výběru dětské obuvi velice dbát na výběr té správné velikosti. Dítě nemusí cítit, že ho bota tlačí, čímž se postupně může deformovat jeho nožička i jeho prsty. 

Dětské boty                  Dětské přezůvky

Výběr velikosti a tvaru dětské boty

Správný výběr velikosti je velice důležitý, proto při výběru musíme dbát na výběr toho správného materiálu a jiných důležitých věcí, které ovlivňují růst nohou dítěte.

Bota pro dítě  by neměla být malá a úzká, ale na druhu stranu, neměla by být příliš široká a veliká.

Velikost vnitřní stélky se doporučuje o 0,8 až 1,5 cm větší, než je velikost nožičky a je potřeba se také vyvarovat špičatých bot. Stélka by měla být z toho nejkvalitnějšího materiálu, aby z uzavřených bot odváděla pot.

Pro měření nohou využijte klasický metr, papír a tužku. Dítě postavte ke stěně na papír (konec papíru je na zemi u stěny), přičemž pata dítěte se musí dotýkat stěny. Na papír poznačte, kde končí palec, či nejdelší prst na noze. Vždy změřte obě chodidla a vyberte tu větší velikost. Přidejte k tomuto změřenému číslu 0,8 až 1,5 cm a máte stanovenou délku obuvi pro své dítě.

Vyhovující velikost obuvi můžete i vyzkoušet tím způsobem, že dítě postavíte s rozvázanou obuví a bez problému zasunete prst do paty a prsty nohou dítěte jsou ve špičce. 

Další důležité rady na závěr:

 • Prohlížejte pravidelně, jak dítě obuv opotřebovává. Poměrně snadno tak zjistíte první příznaky deformací.
 • Věnujte velkou pozornost hygieně nohou dítěte, tedy v čas a správně stříhejte dítěti nehty.
 • Určitě pravidelně kontrolujte, zda dítě z obuvi nevyrostlo. Novou obuv je dobré kupuvat včas, neboť malá obuv nohy vašemu dítěti poškozuje.

Doprava zdarma

Pro objednávky
nad 2 300 Kč

Více

Zákaznická linka

+ 420 604 525 218

od 10.00 do 16.30 hod. 

- v pracovní dny.

Více